Yearly Archives:2018

Byadmin

Klub Rossmann

Po raz drugi składamy  serdeczne podziękowania firmie ROSSMANN za wybór naszego Stowarzyszenia do udziału w akcji „Pomagamy jak umiemy”.

W ramach II edycji akcji produkty o wartości 25 000 zł zostaną przekazane na potrzeby podopiecznych Hospicjum.

received_375481856344565 received_763087890706140

Byadmin

Gwiazdka dla Hospicjum

W akcji Gwiazdka dla Hospicjum zorganizowanej od 1 grudnia zebraliśmy kwotę 1520 zł.
Dziękujemy wolontariuszom i członkom Stowarzyszenia za wsparcie akcji, a wszystkim darczyńcom za życzliwość, dobre słowo i każda złotówkę wrzuconą do puszki.
20181201_072341 20181201_080713 20181201_083127 20181212_130946 20181212_130958
Byadmin

Kokarda Narodowa

Spóźnione ale serdeczne podziękowania dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Leśmierzu za zorganizowanie na terenie szkoły oraz parafii Opieki św. Józefa akcji Kokarda Narodowa.
Zebrana kwota 855 zł została przeznaczona na potrzeby podopiecznych naszego Hospicjum.
Byadmin

XIX Aukcja Dzieł Sztuki „DARY NADZIEI”

W sobotę, 13 października 2018 roku w dniu, w którym obchodzimy Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej, odbyła się XIX Aukcja Dzieł Sztuki „DARY NADZIEI”. Wystawionych zostało 176 prac podarowanych przez wykładowców i studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystów „MŁYN” w Zgierzu, Stowarzyszeniu Plastyków Amatorów przy Łódzkim Domu Kultury, plastyków amatorów z Aleksandrowa Łódzkiego oraz prace przekazane przez indywidualnych darczyńców.
Po raz ostatni została wylicytowana praca podarowana osobiście przez śp. Tadeusza Gazdę, który od wielu lat wspierał Swoją twórczością działalność Stowarzyszenia. Panu Tadeuszowi Gaździe Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia nadało przed 10-ciu laty tytuł Członka Wspierającego.
Wylicytowanych zostało 95 prac na łączną kwotę 10 611 zł.
Najwyższą cenę osiągnął obraz podarowany tuż przed aukcją przez P. Zbigniewa Rybickiego, zatytułowany „Wiosennie”. Wylicytowany został za kwotę 1000 zł.
Nieco niższą cenę osiągnęła praca P. Marka Kotlickiego. Była to olejna kopia obrazu XIX-to wiecznego, francuskiego artysty Williama-Adolpha Bouguereau.
Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z nami swoją twórczością jak również tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i uczestnictwem w licytacji.
BARDZO DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok, na jubileuszowej aukcji.

 

Byadmin

XIX Aukcja Dzieł Sztuki

XIX Aukcja Dzieł Sztuki zbliża się wielkimi krokami. Już teraz można obejrzeć prace, które będą wystawione na Aukcji.

Byadmin

Podsumowanie Pól Nadziei 2018

Wolontariat Hospicyjny im. Jana Pawła II w Zgierzu serdecznie dziękuje wszystkim kwestującym oraz ofiarnym Darczyńcom wspierającym akcję Pola Nadziei, która po raz dziewiąty odbyła się  na terenie Powiatu Zgierskiego w dniach 14 – 16, 21 i 28 kwietnia. Kwesty  przeprowadzone były na ulicach miast, wsi, przy kościołach, marketach oraz w szkołach. W akcji uczestniczyło ponad 300 Wolontariuszy z 18 Szkół, nauczyciele oraz wielu rodziców.
W sumie zebraliśmy 16.100,75 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączali się w tę szlachetną akcję: naszym wspaniałym Wolontariuszom, dyrekcjom szkół, nauczycielom, uczniom, rodzicom zaangażowanym, księżom oraz wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia zbiórki publicznej. Szczególnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarnym darczyńcom, którzy wsparli budowę hospicjum.

Szkoły biorące udział w akcji:

– I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Ozorkowie

– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim

– Szkoła Podstawowa im. S. Jachowicza w Leśmierzu

– Szkoła Podstawowa nr 1 im. W. Jagiełły w Strykowie

– Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Strykowie

– Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Głownie

– Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II w Głownie

– Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 11 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 12 w Zgierzu

– Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Zgierzu

– Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu

 

Ponadto młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pszczółki” z Leśmierza przeprowadziła na terenie szkoły oraz kościoła dodatkowe kwesty żonkilowe, natomiast Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu rozprowadzali na terenie Szkoły zrobione przez uczniów oraz nauczycieli słodkości.

Ważnym elementem akcji „Pola Nadziei” jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób chorych, cierpiących i umierających. Udział w kampanii uczy młode pokolenie, że można pomagać chorym  niosąc tym samym radość oraz nadzieję.

Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na budowę Stacjonarnego Hospicjum w Zgierzu.

Byadmin

Klub Rossmann wspiera nasze Hospicjum!

Klub Rossmann wspiera nasze Hospicjum!

Serdecznie dziękujemy Państwu za oddane głosy i zgłoszenie naszego Hospicjum do wzięcia udziału w kolejnej akcji  Klubu Rossmann, dzięki której ściągając aplikację Klubu Rossmann i robiąc zakupy trzy razy w sklepach Rossmann, firma przekaże 1 zł na cele naszego hospicjum. W ubiegłym roku po zakończeniu akcji trwającej do końca października otrzymaliśmy środki czystości i pielęgnacyjne o wartości 17.990,00 zł. Środki te zostały przekazane naszym podopiecznym w formie paczek świątecznych.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym Klientom oraz pracownikom drogerii Rossmann za zachęcanie do skanowania kodów i prosimy o dalszą, tak aktywną pomoc.

Byadmin

1 % na rzecz dalszej budowy hospicjum w Zgierzu

To wszystko dzięki Waszej pomocy 🙂 Prosimy o przekazanie 1 % na rzecz dalszej budowy hospicjum w Zgierzu.

https://www.facebook.com/hospicjumzgierz/videos/1765132506842104/

Dostosowanie dla niepełnosprawnych