Wolontariat Hospicyjny im. Jana Pawła II w Zgierzu serdecznie dziękuje wszystkim kwestującym oraz ofiarnym Darczyńcom wspierającym akcję Pola Nadziei, która po raz dziewiąty odbyła się  na terenie Powiatu Zgierskiego w dniach 14 – 16, 21 i 28 kwietnia. Kwesty  przeprowadzone były na ulicach miast, wsi, przy kościołach, marketach oraz w szkołach. W akcji uczestniczyło ponad 300 Wolontariuszy z 18 Szkół, nauczyciele oraz wielu rodziców.
W sumie zebraliśmy 16.100,75 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączali się w tę szlachetną akcję: naszym wspaniałym Wolontariuszom, dyrekcjom szkół, nauczycielom, uczniom, rodzicom zaangażowanym, księżom oraz wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia zbiórki publicznej. Szczególnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarnym darczyńcom, którzy wsparli budowę hospicjum.

Szkoły biorące udział w akcji:

– I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Ozorkowie

– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim

– Szkoła Podstawowa im. S. Jachowicza w Leśmierzu

– Szkoła Podstawowa nr 1 im. W. Jagiełły w Strykowie

– Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Strykowie

– Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Głownie

– Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II w Głownie

– Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 6 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 11 w Zgierzu

– Szkoła Podstawowa nr 12 w Zgierzu

– Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Zgierzu

– Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu

Ponadto młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pszczółki” z Leśmierza przeprowadziła na terenie szkoły oraz kościoła dodatkowe kwesty żonkilowe, natomiast Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu rozprowadzali na terenie Szkoły zrobione przez uczniów oraz nauczycieli słodkości.

Ważnym elementem akcji „Pola Nadziei” jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób chorych, cierpiących i umierających. Udział w kampanii uczy młode pokolenie, że można pomagać chorym  niosąc tym samym radość oraz nadzieję.

Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na budowę Stacjonarnego Hospicjum w Zgierzu.

[supsystic-gallery id=’4′]