Dla pacjenta

Jak pomagamy?

Otaczamy  opieką  chorych z niemożliwymi do złagodzenia  objawami  w warunkach domowych. Zapewniamy opiekę osobą wymagającym hospitalizacji na czas leczenia przyczynowego (Hospicjum Stacjonarne).

Pacjentom hospicjum stacjonarnego zapewniamy możliwość całodobowego towarzyszenia przez osoby najbliższe. Nasi pacjenci mają możliwość modlitwy, refleksji. Mogą również zwrócić się o rozmowę do kapelana hospicyjnego lub psychologa, który udziela wsparcia psychicznego pacjentom oraz ich najbliższym.

Po odpowiednim przygotowaniu się rodziny chorego, istnieje również możliwość wypisania pacjenta z oddziału i dalsze sprawowanie opieki w warunkach domowych pod opieką Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej (Hospicjum domowe).

Hospicjum stacjonarne

Zapewniamy pomoc osobom w zaawansowanym, nieuleczalnym stadium choroby, dbając o zaspokojenie potrzeb fizycznych, duchowych i socjalnych. Placówka jest dostosowana dla  osób nieuleczalnie chorych, które z racji stanu zdrowia lub braku odpowiedniej opieki nie mogą dłużej mieszkać w swoim domu. .

Czytaj więcej…

Hospicjum domowe

Zapewniamy fachową opiekę paliatywną w domu pacjenta. Tylko prawidłowa współpraca hospicjum, chorego oraz ewentualnie jego opiekuna, pozwoli zapewnić pacjentom właściwą opiekę w tym trudnym czasie. Warto wiedzieć, jak zachować się w tym szczególnym czasie, by kontakt ze specjalistami był bezpieczny.

Czytaj więcej…

Poradnia Medycyny Paliatywnej

Oferujemy opiekę lekarską, pielęgniarską i psychologiczną. Konsultacje odbywają się w Poradni lub w formie wizyt domowych lub telekonsultacji. Świadczenia te przeznaczone są dla pacjentów, których stan jest stabilny, również dla tych, którzy nie zakwalifikowali się do hospicjum domowego

Czytaj więcej…

Dostosowanie dla niepełnosprawnych