Terminy spotkań otwartych to poniedziałek 22 oraz środa 24 i 29 kwietnia o godz. 17.15. – 18.45 w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu przy ul. Parzęczewskiej 72, 72a, 72b.

Zapraszamy osoby przeżywające stratę po śmierci ważnej dla siebie osoby, która była podopiecznym, podopieczną Hospicjum w Zgierzu do uczestnictwa w Grupie Wsparcia. To będzie początkowo cykl spotkań otwartych. To znaczy, że w ciągu pierwszych spotkań osoby nowe będą mogły dołączyć do grupy. Od 4. spotkania poprosimy o zadeklarowanie swojego udziału w grupie zamkniętej osoby zainteresowane dłużej trwającą formą wsparcia.

Nie ma znaczenia, czy doświadczyłeś, doświadczyłaś straty całkiem niedawno albo już jakiś czas temu. Jeśli czujesz, że przeżywanie wspólnie z innymi podobnych emocji, doświadczeń może przynieść ci ulgę, dodatkowe ukojenie – to Grupa Wsparcia jest dla Ciebie. Siła społeczności, która się podczas spotkań buduje, ma tą wartość, że jej członkowie mogą być na różnym etapie przeżywania emocji po śmierci bliskiego. Uczestnicy czerpią otuchę i energię z doświadczenia „Nie jestem z tym sam”, „Nie jestem z tym sama”, jak również z możliwości uczenia się o samym procesie żałoby, o emocjach i sposobach ich przeżywania w sposób zdrowy i bezpieczny. Poczucie bliskości i przynależności do grupy osób dzielących to samo bolesne doświadczenie pomaga wrócić do życia bez osoby zmarłej, przeorganizować je i zbudować siebie na nowo.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z psychoonkologiem, psychologiem Sylwią Głuszek – Woźniakowską pod numerem telefonu 506 026 455.

Pozdrawiam,

Emilia Kotecka