Nasze Hospicjum oprócz całodobowej pomocy stacjonarnej stara się wychodzić naprzeciw potrzebom chorych odwiedzając nieustannie swoich podopiecznych w domach i zapraszając do poradni specjalistycznej.
Staramy się tworzyć most pomiędzy profesjonalną opieką medyczną, a ciepłem domowego otoczenia, aby uczynić ten trudny czas możliwie najspokojniejszym dla naszych pacjentów i ich bliskich.

Nie zapominamy, że rodzina odgrywa kluczową rolę w procesie opieki. Nasz zespół poprzez takie wizyty stara się zapewnić wsparcie i edukację, także dla opiekunów.
Zespół składa się z lekarzy, fizjoterapeuty, psychologa, pielęgniarek co umożliwia świadczenie kompleksowej opieki, bo zdecydowanie stawiamy na godność, empatię i troskę, umożliwiając dostępu do fachowej opieki medycznej na najwyższym poziomie w domu pacjenta.

Dlatego w potrzebie warto jest mieć nas pod ręką! Spójrzcie sami:

W tym roku do takiej formy opieki przekonało się aż 149 nowo zarejestrowanych podopiecznych.

W zależności od potrzeb naszych pacjentów, wizyty domowe lekarzy i pielęgniarek to nawet przeszło 300 odwiedzin podopiecznych miesięcznie.

Odwiedzamy pacjentów niezależnie od warunków dojazdu i pogody ( wierzcie lub nie, bywa wyczynowo ) na terenie całego powiatu zgierskiego.