W sobotę, 13 października 2018 roku w dniu, w którym obchodzimy Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej, odbyła się XIX Aukcja Dzieł Sztuki „DARY NADZIEI”. Wystawionych zostało 176 prac podarowanych przez wykładowców i studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystów „MŁYN” w Zgierzu, Stowarzyszeniu Plastyków Amatorów przy Łódzkim Domu Kultury, plastyków amatorów z Aleksandrowa Łódzkiego oraz prace przekazane przez indywidualnych darczyńców.
Po raz ostatni została wylicytowana praca podarowana osobiście przez śp. Tadeusza Gazdę, który od wielu lat wspierał Swoją twórczością działalność Stowarzyszenia. Panu Tadeuszowi Gaździe Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia nadało przed 10-ciu laty tytuł Członka Wspierającego.
Wylicytowanych zostało 95 prac na łączną kwotę 10 611 zł.
Najwyższą cenę osiągnął obraz podarowany tuż przed aukcją przez P. Zbigniewa Rybickiego, zatytułowany „Wiosennie”. Wylicytowany został za kwotę 1000 zł.
Nieco niższą cenę osiągnęła praca P. Marka Kotlickiego. Była to olejna kopia obrazu XIX-to wiecznego, francuskiego artysty Williama-Adolpha Bouguereau.
Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z nami swoją twórczością jak również tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i uczestnictwem w licytacji.
BARDZO DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok, na jubileuszowej aukcji.

 

[supsystic-gallery id=7]

Dostosowanie dla niepełnosprawnych